Klient se na nás obrátil s tím, že potřebují poradit, jak dále pokračovat ve využití jejich informačního systému. Ve zkratce bylo nutné integrovat jeden z modulů s jejich nově vznikajícím zákaznickým portálem #customerportal. Stávající dodavatel, který jim systém implementoval, si nevěděl rady. Tvrdili, že to není možné. Šlo o poměrně specifickou věc a snažili jsme se u nás najít jiného konzultanta #itconsultant, který by dokázal poradit. V rámci naší báze Direct IT Direct IT.cz jsme oslovili 50+ odborníků s podobnými zkušenostmi. Výsledek se stále nedostavoval.

Následně se nám díky mezinárodnímu kontaktu podařilo spojit s konzultantem z Velké Británie, který pracoval přímo u výrobce daného #ERP. Ten celou věc vyřešil a ukázalo se, že žádná expertiza by v Čechách pravěpodobně ani nebyla, protože v regionu moc podobných instalací není.

Tuzemský dodavatel tuto cestu vůbec neuvažoval a raději tvrdil, že to není možné. Nevíme, zda nechtěli klienta z nějakého důvodu propojit, nebo je jen nenapadlo eskalovat, resp. nevěděli kam. Přitom by to byla nejrychlejší cesta k řešení.

Dnes je klient přímo ve spojení s výrobcem a jednáme pro něj i o zvýhodněných podmínkách a slevách na licencích výměnou za poskytnutí #reference pro daný use case, který je jediný v regionu. Jít napřímo a ke zdroji je prostě někdy nejlepší a pokud nejste 100% spokojeni službami svého dodavatele, tak je dobré zvážit možnosti. #GoDirect #eaas