Jamf Apple Device Management


Jamf je device management nástroj - dříve pod názvem Casper Suite - který se specializuje na zařízení Apple. Platforma umožňuje především centrální správu zařízení, správu identit a řízení bezpečnosti koncových bodů.


Technologii představujeme na základně konkrétního užití u klienta (společnost z finančního sektoru, 500+ uživatelů)Produkt: Jamf Pro

Zadání: Implementace macOS do firemního prostředí


V nedávné době nás požádala o pomoc společnost, se kterou spolupracujeme. Jednalo se o pomoc s nasazením Apple počítačů do firemního prostředí . Základním požadavkem bylo nastavení v souladu s firemní IT směrnicí, která je nastavená původně pro Windows prostředí. Tato výzva byla realizována pomocí MDM řešení Jamf Pro, který je bezesporu jedničkou na trhu aplikací pro správu Apple zařízení takzvaných MDM (Mobile Device Management) systémů .

Bylo definováno několik základních bodů realizaci. např. propojení s IDP a využitím IDP účtů pro přihlášení na firemních Apple počítačích. K tomu posloužila aplikace Jamf Connect, která ve spojení s Jamf Pro umožnila pro uživatele velmi jednoduché úvodní nastavení počítače.

Tento projekt přinesl spoustu dalších, velmi zajímavých otázek, na které jsme museli najít vhodné řešení ať už z hlediska aplikací, nebo uživatelského komfortu. Věříme, že nasazení Apple počítačů se podařilo a všechny strany jsou spokojené s výsledkem nasazení. Poskytli jsme o odpornou pomoc při řešení otázek implementace a pomohli tak další společnosti rozšířit firemní flotilu o Apple počítače.