Czech Digital Solutions


Projekt Czech Digital Solutions je digitální katalog českých ICT a technologických firem, který jsme postavili pro Ministerstvo Zahraničních Věcí ČR. Platforma zajišťuje prezentaci českých digitálních produktů a služeb a pomáhá jim otevírat dveře na vybrané zahraniční trhy.


Jak o projektu napsala Moderní česká diplomacie:


„Novým vývozním artiklem naší země se staly špičkové české informační a komunikační technologie. Tuzemské antivirové programy používají stovky milionů lidí, prosazují se české 3D tiskárny, tituly českých autorů her kralují světovým žebříčkům prodejnosti, jsme průkopníky v měření a analyzování dat o chování zákazníků pro největší konglomeráty světa. A právě klíčové tuzemské podniky působící v oblasti IT, jejich vyspělé technologie a inovace chceme světu představit,“ říká viceprezident HK ČR a prezident ICT Unie Zdeněk Zajíček.


Česko jako centrum špičkových ICT služeb?


„Chceme, aby Česká republika byla v zahraničí propagována vedle tradičních odvětví jako země špičkových ICT produktů a služeb, vysoce kvalifikovaných lidí a rozvinuté informační společnosti,“ nastínil motivaci Hospodářské komory Zdeněk Zajíček.

Projekt generuje katalog českých IT řešení v 21 kategoriích a za pomoci 130 českých velvyslanectví a ekonomických diplomatů v zahraničí je bude nabízet tamním  státním úřadům, municipalitám a podnikům. Součástí spolupráce bude také zprostředkování dvoustranných obchodních jednání.

Do projektu už vstoupilo prvních 16 firem. Přihlásit se do něj bezplatně může libovolná česká firma, která nabízí své IT řešení.


Pomůžeme i expanzi menších firem


Organizace na projektu pracují od loňského února, kdy se Hospodářská komora a Ministerstvo zahraničních věcí dohodly na spolupráci, sdílení informací a propagaci českého IT sektoru v zahraničí.

Při přípravě projektu se inspirovaly elektronickým katalogem Czech Healthcare Solutions, který od loňska nabízí tematicky zaměřené katalogy s nabídkou inovativních produktů k zajištění zdravotní péče v rozvojovém světě.

„Do Czech Digital Solutions jsme vstoupili z toho důvodu, že řeší na straně ekonomických diplomatů jednu otázku, se kterou se ve své práci setkávali – a tou je poptávka po kontaktech a konkrétních řešeních v oblasti informačních technologií. Na straně druhé pomáhá i menším podnikům expandovat a prezentovat jejich inovativní řešení po celém světě prostřednictvím ekonomických radů na ambasádách a konzulátech,“ dodává náměstek ministra zahraničí Martin Tlapa

Další projekty, které vás mohou zajímat

Development
FinTech

Rešení pro Twisto.cz

Implementace API řešení pro prvního poskytovatele odložených plateb v čechách.

Development
FinTech
Consulting

Investiční aplikace

Aplikace pro správu klientských investičních portfolií. Součástí aplikace je osobní přístup a profil pro každého uživatele, který má v portálu k disp…