Rešení pro Twisto.cz


O projektu


Pro společnost Twisto jsme implementovali API řešení vycházející ze směrnice evropského parlamentu PSD2. Tuto směrnici musí splňovat všechny bankovní subjekty od roku 2018, kdy směrnice vešla v platnost. Směrnice řeší větší flexibilitu bankovního sektoru za pomoci přístupu třetích stran během kontaktu banky a jejího klienta.


Twisto


Jako první do České republiky zavedli platby „buy now, pay later“. Twisto je online platební služba, se kterou můžete nakoupit zboží okamžitě a zaplatíte ho až za 14 dní. V roce 2018 společnost expandovala do Polska a momentálně má přes milion klientů.


Co je PSD2?


Směrnice PSD2 (Payment services directive 2) přinesla revoluci do světa online bankovnictví díky následujícím bodům:

Služba nepřímého udělení platebního příkazu - 3. strana umožňuje klientům provádět platby z jejich účtu bez přímého přístupu do jejich mobilního bankovnictví

Služba informování o platebním účtu - 3. strana může poskytovat přehled uživatelských bankovních, i když je uživatel vede u různých bank.

Silné zabezpečení - Z důvodu, že se poskytují informace 3. stranám je vždy vyžadováno minimálně dvoufaktorové ověření za pomoci například hesla a genetického podpisu (otisk prstu).


PSD 2 současně ukládá bankám, aby třetím stranám zpřístupnily data svých klientů prostřednictvím tzv. API (Application Programming Interface). Tato povinnost znamená pro banky, které se rozhodnout být pouze v základním souladu s požadavky PSD 2, že se stanou pouhým pasivním prostředníkem při poskytování těchto nových služeb.

Další projekty, které vás mohou zajímat

development

Obchodsauty.cz platforma od skupiny ByTorp

Pro našeho klienta, logistickou skupinu ByTorp, jsme postavili novou platformu výběru a financování vozů Obchodsauty.cz která svůj úspěch staví na tř…

Development
FinTech
Consulting

Investiční aplikace

Aplikace pro správu klientských investičních portfolií. Součástí aplikace je osobní přístup a profil pro každého uživatele, který má v portálu k disp…