Power Platform a Power Apps – budget-friendly spojenec v IT


Flexibilita, houževnatost a efektivita
jsou jedny z nejdůležitějších vlastností firem v období krize. Neustálé změny a dynamika trhu tvoří nové a nové výzvy, které firmy musí překonávat. Cíle se přehodnocují, rozpočty zmenšují a výdaje škrtají. V takovém období se vždycky hodí nástroj, který vám s tím pomůže. Nástroj flexibilní, houževnatý a efektivní. Low-code platforma Power Apps od Microsoftu je jedním z nejlepších parťáků vašeho IT oddělení v době, kdy není na kódění a vysoké budgety prostor. Jak může pomoci ustát krizi i vám? To se dočtete v dnešním článku.


Co je Power Apps?


Low-code / no-code platformy v posledních letech získávají čím dál víc na pozornosti a oblibě. Není se čemu divit, jedná se o budget-friendly řešení, které firmám šetří nejen peníze, ale i čas a pracovní síly. A začínají šlapat na paty běžným naprogramovaným řešením. A protože Microsoft není nikdy pozadu, vytvořil vlastní LCNC sadu aplikací, služeb, konektorů a datových platforem, díky které si můžete naklikat vlastní obchodní aplikaci. Power Apps tak vytváří prostředí pro rychlý a levný vývoj aplikací, které pokryjí ty nejdůležitější potřeby nejen v oblasti e-commerce.


Microsoft Power Platform

Power Apps jsou součástí celé platformy od Microsoftu, do které patří aplikace pro business, vývoj a připojení. Nemusíte být vývojář, abyste se v tomto prostředí orientovali, stačí vám vyznat se v datech nebo v jiných Microsoft nástrojích (třeba v MS Excel).


Power Platform pod sebou spojuje nástroje:

-> Power Apps (tvorba obchodních aplikací)

-> Power Bi (zpracování a přehled dat)

-> Power Pages (tvorba webových stránek)

-> Power Automate (automatizace procesů)

-> Power Virtual Agents (chatboti)


Power Apps – co všechno umí?


Snižovat výdaje a zároveň modernizovat firmu – zní to jako paradox? Díky low-code / no-code platformám je mnohem snazší toho dosáhnout. V případové studii z roku 2022 Microsoft uvádí, že 87 % dotázaných CIO a IT profesionálů považuje low-code za účinné řešení při snižování jejich nákladů. Co díky nim dokážete i vy?


1) Propojení firemních dat

Power Apps vytváří prostředí, kde můžete mít všechna vaše firemní data na jednom místě, propojená, přehledná a připravená pro využití. Z aplikace vytvořené v Power Apps máte jednoduchý přístup ke všem vašim obchodním datům uloženým buď v Microsoft Dataverse, nebo v různých online/místních zdrojích dat (SharePoint, Microsoft 365, SQL Server atd).


2) Vytváření obchodních aplikací

Aplikace z Power Apps mají bohatou obchodní logiku a nabízejí propracované funkce pracovních postupů. Vytvářet můžete tři typy aplikací: aplikace plátna, modelem řízené aplikace a portál. Znalost kódu většinou není potřeba, je ale dobré se v IT prostředí orientovat a mít základní technické znalosti.


3) Chytré funkce a automatizace

Pokud ve vaší firmě provádíte obchodní operace ručně, Power Apps vám je v rámci vaší nové obchodní aplikace pomůže digitalizovat a automatizovat. Můžete k tomu využít vestavěný nástroj AI Builder, který umožňuje vaší firmě využívat AI k automatizaci procesů a získávání přehledů z vašich dat v Power Apps. Svou appku také můžete propojit s nástroji jako Slack, Teams, Google Workspace a další.


4) Prostor pro přizpůsobení

Aplikace vytvoříte v Power Apps bez jediné čárky kódu. Kdybyste ale chtěli z platformy vytěžit vše, co nabízí, můžete do své no-code aplikace přidat i kód. Díky tomu můžou vývojáři vytvářet nová personalizovaná řešení a vyladit vaši aplikaci k dokonalosti.Budget-friendly řešení


Protože k práci s Power Apps je potřeba přesně 0 vývojářů, ušetříte tím alespoň některé pracovní síly. Výdaje spojené s Power Apps bude tvořit především Microsoft licence, případně Premium plán a někdo, kdo vám pomůže s nastavením a vytvářením aplikací, automatizacemi procesů a správou dat.


Jak využít Power Apps na maximum?

S nástroji Power Apps by si člověk dokázal hrát opravdu dlouho. Nabízejí tolik funkcí a možností, jak vylepšit váš byznys, že je skoro až nemožné určit, které z nich jsou zrovna pro vás ty nejlepší.


Chcete plně využít potenciál Power Apps a implementovat je do vašeho podnikání tak, aby byly aplikace bezpečné, efektivní a plně přizpůsobeny vašim potřebám? Víme, jak na to. Pomůžeme vám s vývojem, integrací a správou Power Apps a zároveň zajistíme bezpečnost a ochranu vašich dat.


V rámci týmů Direct IT vytvoříme a nastavíme aplikaci v Power Apps na míru vašemu obchodnímu modelu. Díky tomu budete moct rychle reagovat na nové výzvy, zvýšit produktivitu vašich týmů a zlepšit procesy napříč firmou. Je to (opravdu budget-friendly) investice, která se zhodnotí v dlouhodobém horizontu a umožní vám zůstat konkurenceschopnými v dnešním rychle se měnícím podnikatelském prostředí.


Rádi byste využili Power Apps ve vaší firmě? Napište nám a společně vymyslíme, jak naplno využít potenciál pro digitalizaci, automatizaci nebo zvýšení efektivity obchodních procesů.

Další články, které vás mohou zajímat

Core team meet-up

Výroční setkání core teamu spojilo dopolední práci a diskuze nad aktuálními projekty s odpolední návštěvou Pilsner Urquell Experience. Produktivita, …

AI Inspiration 2024

Konference AI Inspiration Hospodářské Komory ČR, které jsme se zúčastnili s našimi partnery a platformou Tomáš. Plný sál, přednášky, workshopy a celý…

Obchodsauty.cz platforma od skupiny ByTorp

Pro našeho klienta, logistickou skupinu ByTorp.cz, jsme postavili platformu výběru a financování vozů, která svůj úspěch staví na třech základních pi…