Power Platform a Power Apps – budget-friendly spojenec v IT


Flexibilita, houževnatost a efektivita
jsou jedny z nejdůležitějších vlastností firem v období krize. Neustálé změny a dynamika trhu tvoří nové a nové výzvy, které firmy musí překonávat. Cíle se přehodnocují, rozpočty zmenšují a výdaje škrtají. V takovém období se vždycky hodí nástroj, který vám s tím pomůže. Nástroj flexibilní, houževnatý a efektivní. Low-code platforma Power Apps od Microsoftu je jedním z nejlepších parťáků vašeho IT oddělení v době, kdy není na kódění a vysoké budgety prostor. Jak může pomoci ustát krizi i vám? To se dočtete v dnešním článku.


Co je Power Apps?


Low-code / no-code platformy v posledních letech získávají čím dál víc na pozornosti a oblibě. Není se čemu divit, jedná se o budget-friendly řešení, které firmám šetří nejen peníze, ale i čas a pracovní síly. A začínají šlapat na paty běžným naprogramovaným řešením. A protože Microsoft není nikdy pozadu, vytvořil vlastní LCNC sadu aplikací, služeb, konektorů a datových platforem, díky které si můžete naklikat vlastní obchodní aplikaci. Power Apps tak vytváří prostředí pro rychlý a levný vývoj aplikací, které pokryjí ty nejdůležitější potřeby nejen v oblasti e-commerce.


Microsoft Power Platform

Power Apps jsou součástí celé platformy od Microsoftu, do které patří aplikace pro business, vývoj a připojení. Nemusíte být vývojář, abyste se v tomto prostředí orientovali, stačí vám vyznat se v datech nebo v jiných Microsoft nástrojích (třeba v MS Excel).


Power Platform pod sebou spojuje nástroje:

-> Power Apps (tvorba obchodních aplikací)

-> Power Bi (zpracování a přehled dat)

-> Power Pages (tvorba webových stránek)

-> Power Automate (automatizace procesů)

-> Power Virtual Agents (chatboti)


Power Apps – co všechno umí?


Snižovat výdaje a zároveň modernizovat firmu – zní to jako paradox? Díky low-code / no-code platformám je mnohem snazší toho dosáhnout. V případové studii z roku 2022 Microsoft uvádí, že 87 % dotázaných CIO a IT profesionálů považuje low-code za účinné řešení při snižování jejich nákladů. Co díky nim dokážete i vy?


1) Propojení firemních dat

Power Apps vytváří prostředí, kde můžete mít všechna vaše firemní data na jednom místě, propojená, přehledná a připravená pro využití. Z aplikace vytvořené v Power Apps máte jednoduchý přístup ke všem vašim obchodním datům uloženým buď v Microsoft Dataverse, nebo v různých online/místních zdrojích dat (SharePoint, Microsoft 365, SQL Server atd).


2) Vytváření obchodních aplikací

Aplikace z Power Apps mají bohatou obchodní logiku a nabízejí propracované funkce pracovních postupů. Vytvářet můžete tři typy aplikací: aplikace plátna, modelem řízené aplikace a portál. Znalost kódu většinou není potřeba, je ale dobré se v IT prostředí orientovat a mít základní technické znalosti.


3) Chytré funkce a automatizace

Pokud ve vaší firmě provádíte obchodní operace ručně, Power Apps vám je v rámci vaší nové obchodní aplikace pomůže digitalizovat a automatizovat. Můžete k tomu využít vestavěný nástroj AI Builder, který umožňuje vaší firmě využívat AI k automatizaci procesů a získávání přehledů z vašich dat v Power Apps. Svou appku také můžete propojit s nástroji jako Slack, Teams, Google Workspace a další.


4) Prostor pro přizpůsobení

Aplikace vytvoříte v Power Apps bez jediné čárky kódu. Kdybyste ale chtěli z platformy vytěžit vše, co nabízí, můžete do své no-code aplikace přidat i kód. Díky tomu můžou vývojáři vytvářet nová personalizovaná řešení a vyladit vaši aplikaci k dokonalosti.Budget-friendly řešení


Protože k práci s Power Apps je potřeba přesně 0 vývojářů, ušetříte tím alespoň některé pracovní síly. Výdaje spojené s Power Apps bude tvořit především Microsoft licence, případně Premium plán a někdo, kdo vám pomůže s nastavením a vytvářením aplikací, automatizacemi procesů a správou dat.


Jak využít Power Apps na maximum?

S nástroji Power Apps by si člověk dokázal hrát opravdu dlouho. Nabízejí tolik funkcí a možností, jak vylepšit váš byznys, že je skoro až nemožné určit, které z nich jsou zrovna pro vás ty nejlepší.


Chcete plně využít potenciál Power Apps a implementovat je do vašeho podnikání tak, aby byly aplikace bezpečné, efektivní a plně přizpůsobeny vašim potřebám? Víme, jak na to. Pomůžeme vám s vývojem, integrací a správou Power Apps a zároveň zajistíme bezpečnost a ochranu vašich dat.


V rámci týmů Direct IT vytvoříme a nastavíme aplikaci v Power Apps na míru vašemu obchodnímu modelu. Díky tomu budete moct rychle reagovat na nové výzvy, zvýšit produktivitu vašich týmů a zlepšit procesy napříč firmou. Je to (opravdu budget-friendly) investice, která se zhodnotí v dlouhodobém horizontu a umožní vám zůstat konkurenceschopnými v dnešním rychle se měnícím podnikatelském prostředí.


Rádi byste využili Power Apps ve vaší firmě? Napište nám a společně vymyslíme, jak naplno využít potenciál pro digitalizaci, automatizaci nebo zvýšení efektivity obchodních procesů.

Další články, které vás mohou zajímat

Společnost Endevel součástí divize Development

Divizi developmentu Direct IT posiluje tým Endevel s.r.o.

CISO-as-a-Service

Kdy a jak uvažovat o službě externího manažera kybernetické bezpečnosti a co je hlavní odpovědnost této role.

2-pager download: Digitalizace firemních procesů s Power Platform

Přehled nejčastějších integrací, automatizace a low-code/no-code vývoje na platformě Power od Microsoftu