Proč spolupracovat s externími konzultanty?1 - Menší riziko, Lepší ROI

Pokud přijímáte zaměstnance, platíte:

  • Plat na plný úvazek
  • Náklady na školení
  • Benefity
  • Odstupné
  • Čas a zdroje na samotný nábor

…a když to nepůjde, pravděpodobně to musíte udělat znovu.

V případě najímání konzultantů nebo konzultačních týmů Vás tyto náklady nezajímají.

Zajímá Vás jen výsledek a hodnota kterou pro Vás ten výsledek má. Taková hodnota vyjádřená penězi je pak to jediné co stojí ve srovnání proti všem nákladům za full-time zdroje.


2 - Nezaujatý pohled na věc

Co je důležitější - znalost vnitřního prostředí nebo myšlení out-of-the-box? Asi jak kdy.

Dobrý konzultant má však často pestřejší zkušenosti z oboru než většina interních zaměstnanců. Interní týmy mohou znát svou společnost opravdu dobře, ale někdy se prostě bojí - nebo možná nechtějí - ozvat a impuls pro změnu či rozvoj od nich nepřijde.

Externí konzultant má lepší předpoklady získat zkušenosti z pohledu na celé odvětví a oborové "best-practice".

Externí konzultant dokáže rozumět tomu, jak podobné společnosti fungují a jak tedy můžeme fungovat jinak a lépe my. Ten nejlepší možný přístup či řešení pak konzultant rád přenese do situace svého klienta.


3 - Výsledky rychleji

Využívání flexibilních konzultačních týmů umožňuje pohybovat se rychleji. Menší akční jednotky jsou vždy napřed před většími organizačními celky.

Velikost organizací a jejich týmů, které jsou napojené na vnitřní prostředí, ztěžuje kreativitu a inovace. Procesy, procedury a byrokracie jsou na každém kroku. Takové prostředí udržuje stabilitu, ale zpomaluje rozvoj.

Konzultant by měl vždy pomáhat svým klientům zůstat inovativní, agilní a flexibilní. Externí konzultanti dostanou úkol a řeší jej bez zátěže a těžkopádnosti vnitřního prostředí organizace.

Zaměstnanci jsou zde, aby udrželi loď v pohybu stejným směrem. Konzultanti jsou zde, aby věci urychlili a v případě potřeby pomohli kurs změnit.

Další články, které vás mohou zajímat

Core team meet-up

Výroční setkání core teamu spojilo dopolední práci a diskuze nad aktuálními projekty s odpolední návštěvou Pilsner Urquell Experience. Produktivita, …

AI Inspiration 2024

Konference AI Inspiration Hospodářské Komory ČR, které jsme se zúčastnili s našimi partnery a platformou Tomáš. Plný sál, přednášky, workshopy a celý…

Obchodsauty.cz platforma od skupiny ByTorp

Pro našeho klienta, logistickou skupinu ByTorp.cz, jsme postavili platformu výběru a financování vozů, která svůj úspěch staví na třech základních pi…